III Ogólnopolska Giełda Militariów i Staroci

 

W sobotę i niedzielę (21-22 stycznia) w Twierdzy Modlin odbyła się kolejna Giełda Kolekcjonerska Miłośników Militariów i Staroci.
Mimo siarczystego mrozu ponownie spotkało się wielu pasjonatów szeroko pojętej kultury militarnej. Poza sprzedawcami, którzy już po mału zaczęli się przyzwyczajać do comiesięcznych spotkań w Modlinie, przyjechało wiele Grup Rekonstrukcji Historycznych. Mimo niesprzyjających i jak zwykle zaskakujących drogowców warunków atmosferycznych przyjechali do nas członkowie następujących grup rekonstrukcyjnych: Żelazny Orzeł, 7 Abteilung, Grupa Kampinos, Kalina Krasnaja oraz miłośnicy rekonstrukcji z Legii Nadwiślańskiej i wielu nie zrzeszonych w GRH.
22 stycznia w niedzielę mimo mrozu odbyła się rekonstrukcja fragmentu bitwy – “STALINGRAD 1943” mająca na celu wypracowanie metod taktycznego współdziałania pododdziałów w warunkach zimowych. Rekonstrukcja była okazją do kolejnego spotkania towarzyskiego członków GRH. Były to pierwsze manewry zimowe w Twierdzy Modlin, które mimo ujemnych temperatur zgromadziły kilkuset widzów, którzy z zainteresowaniem obejrzeli zmagania radziecko-niemieckie. Poza inscenizacją oraz giełdą wielkim zainteresowaniem cieszyła się wystawa poświęcona niemieckiemu i radzieckiemu wyposażeniu oraz uzbrojeniu z okresu Bitwy Stalingradzkiej.

Skontaktuj się z nami