MAJÓWKA 2018 w Twierdzy Modlin

Jak co roku, polecamy się na majówkowe spacery po Twierdzy Modlin, w tym roku na Waszą prośbę NOWA PROPOZYCJA. Zwiedzanie z ogniskiem i zawodami strzeleckimi! Serdecznie zapraszamy!

Czas trwania

od 3 godzin w zależności od wybranej trasy. W programie zwiedzania najważniejsze obiekty znajdujące się w Twierdzy Modlin.

Zapisy

Aby uczestniczyć w zwiedzaniu należy dopisać się do grupy drogą emailową: modlintwierdza@o2.pl podając: imię i nazwisko, numer telefonu kontaktowego, liczbę zapisywanych osób oraz wybrany termin z nazwą trasy.

W tytule proszę wpisać datę wybranego zwiedzania.

Prosimy o zabranie ze sobą latarek oraz odzieży wierzchniej adekwatnej do panujących warunków atmosferycznych. Obowiązkowo buty sportowe o grubym bieżniku – teren który zwiedzać będziecie jest 200-letnim terenem, często trudnym lub niebezpiecznym. Zwiedzając Modlin, zwiedzacie go na własną odpowiedzialność.

Pomiędzy oddalonymi obiektami przemieszczać się należy własnym środkiem transportu (Twierdza Modlin znajduje się na przestrzeni 25km2 – aby maksymalnie wykorzystać czas zwiedzania, między zwiedzanymi obiektami poruszać się należy własnym samochodem )

Dojazd

DOJAZD OD STRONY ZAKROCZYMIA: Z Warszawy najłatwiej dojechać trasą nr7, po przekroczeniu Wisły skręt w prawo w stronę lotniska Modlin. Po minięciu lotniska po lewej stronie, pierwsze skrzyżowanie za światłami w prawo, po czym po ok. 50 metrach w lewo. Cmentarz wojenny powinniście mieć Państwo po lewej stronie, po około 200 metrów parking po lewej.

W zwiedzaniu nocnym z pochodniami należy doliczyć koszt pochodni 11zł/sztuka.

OPIS TRAS I PROGRAMÓW:

  • 3,5 godzinne standardowe zwiedzanie – obejmuje wejście na obiekty płatne* wieża widokowa, cytadela oraz podziemia z frontem poligonalnym. Bilety już są wliczone w cenę.

Poza tym z zewnątrz obiekty ogólnodostępne w obwodzie zewnętrznym o największych walorach historycznych. Najważniejszym aspektem jest jednak możliwość poznania dwustuletniej burzliwej historii Modlina i niezwykłych wydarzeń czy anegdot związanych z Twierdzą Modlin. Koszt 40zł/bilet normalny, 20zł/bilet ulgowy.

  • 3 godzinne zwiedzanie DLA DZIECI trasą Baśki Murmańskiej – zwiedzanie obejmuje wejście na obiekty płatne* wieża widokowa, cytadela oraz podziemia z frontem poligonalnym. Bilety już są wliczone w cenę.

Poza tym z zewnątrz obiekty ogólnodostępne w obwodzie zewnętrznym o największych walorach historycznych. Najważniejszym aspektem jest jednak przygotowanie zwiedzania pod kątem dzieci. Będą one odnajdywać figurki białej niedźwiedzicy, która służyła w Twierdzy Modlin razem z żołnierzami. Będziemy śpiewać piosenki wojskowe, rozwiążemy krzyżówkę, a także każdy dostanie przydział wojskowy! Koszt 40zł/bilet normalny, 20zł/bilet ulgowy.

  • 3 godzinne zwiedzanie NOCNE z pochodniami. Zwiedzanie obejmuje wejście na obiekty płatne* cytadela oraz podziemia z frontem poligonalnym. Bilety już są wliczone w cenę.

Poza tym z zewnątrz obiekty ogólnodostępne w obwodzie zewnętrznym o największych walorach historycznych. Spacer nocą z pochodniami jest zdecydowanie niezapomnianym przeżyciem, bo daje szansę przenieść się w odległe czasy carskie. Koszt 35zł/bilet normalny, 20zł/bilet ulgowy. Dodatkowym kosztem są pochodnie 10zł/sztuka.

  • 3,5 godzinne standardowe zwiedzanie z zawodami strzeleckimi i ogniskiem. Obejmuje wejście na obiekty płatne* wieża widokowa, cytadela oraz podziemia z frontem poligonalnym. Bilety już są wliczone w cenę.

Poza tym z zewnątrz obiekty ogólnodostępne w obwodzie zewnętrznym o największych walorach historycznych.  Zakończeniem jest ognisko z kiełbaskami i zawody strzeleckie z nagrodami dla najlepszych strzelców. Zawody odbywają się pod okiem instruktora z broni pneumatycznej (dla dzieci broń gazowa). Ognisko zaprowiantowane (kiełbaska na osobę, oraz dodatki). Czas trwania całości programu ok 4,5 godziny. Koszt: 70zł/bilet normalny, 35zł/bilet ulgowy.

UWAGI

*w miarę możliwości organizacyjnych, tzn. jeśli w danym dniu będą prowadzone aktywności na którymś z obiektów wykluczające możliwość wejścia grup, wtedy odwiedzane jest Muzeum Kampanii Wrześniowej, zamiast zamkniętego obiektu.

BILET ULGOWY: dzieci od 6 do 12 lat.

ZA DARMO: dzieci do 6 lat.

Maksymalnie grupa może liczyć ok 40 osób. Gdy grupa liczy powyżej 40 osób i mamy taką możliwość – tworzymy drugą na tą samą datę i godzinę.

Istnieje zagrożenie, że zwiedzanie w interesujący Państwa termin, nie dojdzie do skutku, ze względu na zbyt małą liczbę zapisanych lub przybyłych osób. Wymagane minimum to 10 osób. Ta informacja pojawi się w przeddzień zwiedzania obok daty zwiedzania.

Mogą Państwo także samodzielnie zorganizować grupę i wtedy umówić się z przewodnikiem na dogodną godzinie i datę oraz trasę zwiedzania. W celu rezerwacji prosimy o kontakt.

Więcej informacji – kliknij TUTAJ

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Skontaktuj się z nami