Spotkanie z Baśką Murmańską

Pomysł na wycieczkę szkolną – Spotkanie z Baśką Murmańską dla najmłodszych.

To nowy pakiet przeznaczony dla najmłodszych turystów. Zawiera w sobie elementy zwiedzania Modlina, ale w taki sposób, by z całą pewnością nie zanudzić, a raczej zaciekawić dzieci. Przede wszystkim historię opowiadamy w godny uwagi sposób np. jak żyło się dzieciom 200 lat temu, kim była Biała Niedźwiedzica Baśka oraz śpiewamy piosenki.

DLA KOGO: dzieci do 9 lat

CHARAKTER IMPREZY: program historyczno-krajoznawczy z podziałem na role + małe zawody sprawnościowe + ciepły posiłek

Część historyczno-krajobrazowa

PIESZE zwiedzanie obiektu wraz z Przewodnikiem:

  • obiekty znajdujące się w obwodzie zewnętrznym Twierdzy np.
  • Reduta Napoleona
  • Brama Ks. Poniatowskiego,
  • Brama Północna
  • Kasyno oficerskie z zewnątrz
  • Działobitnia Gen. Dehna,
  • schron Płk Piętki ( prawdopodobnie najfajniejsza część wycieczki – zwiedzanie budowli podziemnej – chodnika kontrminowego zamieszkałego przez nietoperze)

Opcjonalnie: wieża widokowa – obowiązują bilety wstępu na obiekt (dodatkowo płatne na miejscu w kasie), dodatkowo obowiązuje opłata za wjazd na teren prywatny- koszt ok 8zł.

Czas zwiedzania – ok. 3 godziny (dla wyjaśnienia nie jest to wcale długo – czas spędzony na wspólnej zabawie i spacerze bardzo szybko mija).

Program został tak opracowany, aby zwiedzanie nie było “suchym” przekazaniem faktów historycznych, ponieważ ta forma nie sprawdzi się dla najmłodszych. Mali turyści biorą aktywny udział w zwiedzaniu, poprzez przydzieleniu im konkretnych zadań i ról, oczywiście o charakterze wojskowym. Spacerując i szukając figurek Baśki Murmańskiej, śpiewamy piosenki i przekazujemy wiedzę w sposób dostosowany do wieku uczestników. Bez wątpienia ta forma sprawdza się dla tej grup wiekowej. Polecamy ją z całą pewnością, wnioskując na podstawie opinii grup, które już nas odwiedziły.

Na zakończenie zapraszamy na małe zawody sprawnościowe. Na terenie frontu poligonalnego dzieci w grupach wykonują zadania sportowe.

Koszt dla grup:

– do 20 osób – 1000zł/grupa
– 21 – 30 osób – 50 zł/osoba
– 31 – 40 osób – 47zł/osoba
– 41 – 50 osób – 44zł/osoba

Czas trwania całości do 5 godzin.

Cena zawiera:

– usługa przewodnicka
– organizacja małych zawodów
– ognisko z kiełbaskami
– bilet wstępu do frontu poligonalnego

Skontaktuj się z nami