Obiekty użyteczności turystycznej są otwarte dla turystów zwiedzających samodzielnie.

Zapraszamy do odwiedzenia:

Front Modlin – podziemia kontrminerskie  – zamknięte dla turystów indywidualnych do wiosny 2024r – kultowe chodniki przeciwminowe (ul. gen. Józefa Bema 500) dla grup zorganizowanych – w weekendy godz. 11.00 – 16.00  oraz w okresie wakacji pon – pt w godz. 12.00 – 16.00 – bilet wstępu 15zł/osoba, 8zł ulgowy).

Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin oraz punkt Informacji Turystycznej (ul. Baśki Murmańskiej 164). wtorek – niedziela w godz. 10.00 – 16.00 – bilet wstępu 13zł/osoba (ostatnie wejście do Muzeum o 17:30).

Garnizon Modlin –  wieża widokowa oraz prochownia (ul. gen. Józefa Bema 200C)  10.00 – 16.00 – bilet wstępu po 13zł/osoba za każdy z obiektów.

Gorąco zapraszamy  na samodzielny jesienny spacer w otoczeniu zabytków.

Spacerując pamiętaj!

Zwiedzając samodzielnie Twierdzę Modlin poruszacie się Państwo w obwodzie zewnętrznym Twierdzy, gdzie obecnie poza wieloma zabytkami znajdują się teraźniejsze zabudowania. Twierdza Modlin bowiem to zamieszkała dzielnica Nowego Dworu Mazowieckiego.

W trzech miejscach znajdują się tablice informacyjne, które nie pozwolą się Wam zgubić.

  1. Wjazd od strony Zakroczymia (lotniska) skrzyżowanie ulic Bema, Chrzanowskiego i Obwodowej.
  2. ul. Ledóchowskiego 156 obok przystanku PKS.
  3. Wjazd od strony Nowego Dworu Mazowieckiego przy Bramie Ostrołęckiej, koniec ulicy Obwodowej.

Informacje praktyczne

Przyjeżdżając do Twierdzy Modlin radzimy ubrać się raczej w strój sportowy. Gdy będziecie zdobywać Twierdzę Modlin niejednokrotnie traficie na drogi nie utwardzone lub tzw. kocie łby. A w okresie letnim pokonywać będziecie chaszcze, które są wszechobecne w miejscach najrzadziej uczęszczanych.

Obiekty zamknięte i obiekty należące do osób prywatnych, możliwe są do obejrzenia samodzielnie tylko z zewnątrz!

Na terenie Twierdzy Modlin są bezpłatne parkingi, gdyż jest to zamieszkała dzielnica Nowego Dworu Mazowieckiego. Wjazd w pobliże obwałowań obwodu wewnętrznego to koszt 5zł/pierwsza godzina, a każda następna 3zł.

Osobiście radzimy, aby zwiedzanie samodzielne Twierdzy Modlin przez turystów indywidualnych, było raczej formą spaceru ( np. z dziećmi, z psem) niż formą poznania historii Twierdzy Modlin. Jeśli spodoba się Państwu ten obszar z pewnością będziecie chcieli wrócić do Nas ponownie i umówić się już na zwiedzanie zorganizowane z przewodnikiem.

Zwiedzanie z przewodnikiem

Aktualne terminy zwiedzania łączącego turystów w grupy. 

Skontaktuj się z nami