Obiekty płatne są otwarte, dlatego serdecznie zapraszamy na samodzielne zwiedzanie Twierdzy Modlin.

Obiekty, które bezsprzecznie warto odwiedzić, podczas rodzinnego spaceru po Twierdzy to Front Modlin. Ta niezwykła budowla, znajduje się przy ul. gen. Józefa Bema 500 – na przeciwko cmentarza wojennego. Front Modlin to przede wszystkim kultowe podziemne chodniki kontrminerskie. Podziemia są zachowane w doskonałym oryginalnym stanie, co z całą pewnością zapewni emocjonujące doznania. Wynika to z faktu, że znajdują się tam nieoświetlone przejścia podziemne, więc warto zabrać latarkę. Można też ją oczywiście pożyczyć na miejscu.

Zapraszamy także do Punktu Informacji Turystycznej oraz do Muzeum Kampanii Wrześniowej znajdujących się przy ul. Baśki Murmańskiej 164. Otrzymacie tam Państwo niezbędne informacje, gdzie warto pójść, ale i jak w obecnej sytuacji zwiedzać obiekty. Dodatkowo można odwiedzić ekspozycję muzeum, która niewątpliwie robi wrażenie.

Wieża widokowa znajdująca się przy ul. gen. Józefa Bema 200, zapewni Państwu najprawdopodobniej najpiękniejszy widok na Wisłę na całym Mazowszu.

Godziny otwarcia obiektów historycznych:

  • Podziemne przejścia kontrminerskie na Froncie Modlin (pon – pt 12-16, weekendy 11-17)
  • wieża widokowa ( pon-pt 10-16, weekendy 10-18)
  • Muzeum Kampanii Wrześniowej Twierdzy Modlin (wt – pt 13-17, weekendy 10-18)
  • Punkt Informacji Turystycznej (wt-pt 13-17, weekendy 10-18)

W obiektach obowiązują bilety wstępu.

Cennik biletów:

  • podziemia Frontu Modlin 10zł/bilet normalny, 5zł/bilet ulgowy
  • wieża widokowa 10zł bilet normalny, 5zł bilet ulgowy
  • muzeum 10zł/bilet normalny, 5zł/bilet ulgowy

Zwiedzanie pozostałych obiektów

Warto pamiętać, że Twierdza Modlin to skomplikowany system obiektów zabytkowych, które znajdują się na ogromnej przestrzeni. Obiekty płatne są tymi, które na pewno musicie odwiedzić, podczas pobytu w Twierdzy. Pozostała część jest w większości ogólnodostępna i otwarta całą dobę. Polecamy zapoznać się z dodatkowymi informacjami o zasadach zwiedzania samodzielnego. Dowiedz się więcej

Obiekty przygotowaliśmy dla Państwa, w jak najlepszy możliwy sposób, zapewniający bezpieczeństwo zwiedzania. Prosimy o stosowanie się do zaleceń obsługi oraz o zachowanie zdrowego rozsądku.

Uwaga!

W związku z profilaktyką w rozprzestrzenianiu się koronawirusa, prosimy o zakładanie maseczek przy wejściu do obiektów oraz dezynfekcję rąk.

Do zobaczenia na szlaku!

Zapraszamy także na zwiedzanie z przewodnikiem!

 

Skontaktuj się z nami