Spotkanie z historią

Spotkanie z historią, realizowane od kwietnia 2008 roku jako pilotażowy blok historyczno – krajobrazowy, w którym w ciekawy i niekonwencjonalny sposób staramy się przybliżyć młodzieży historię Polski i dzieje Twierdzy Modlin oraz wprowadzić w arkana sztuki wojennej.

DLA KOGO: Pakiet polecamy grupom młodzieży w wieku powyżej 15 lat.

Program trwa około 4,5 godzin.

Spotkania edukacyjne mają formę wycieczki szkolnej. Młodzież uczestniczy w wykładzie multimedialnym poświęconym historii i rozwojowi architektury obronnej, pokazie zdjęć archiwalnych Twierdzy Modlin, kolejnym punktem spotkania jest zwiedzanie z Przewodnikiem Twierdzy Modlin – unikatowego na skalę europejską zabytku fortyfikacyjnego. Oferta często poszerzana jest o grę terenową – zabawę związaną tematycznie z Historią Polski i Twierdzą Modlin, wyjazd kończy się poczęstunkiem – wojskową grochówką lub ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Program Spotkania z historią

 1. Multimedialny wykład. Twierdza Modlin jako przykład architektury obronnej: rys historyczny, zapoznanie z taktyką obronną oraz wprowadzenie do zwiedzania – omówienie funkcji zwiedzanych obiektów oraz pokaz archiwalnych zdjęć. Wykład kierowany do starszej młodzieży.
  Czas trwania: 45 minut.
 2. Zwiedzanie

  Twierdzy Modlin z przewodnikiem obejmujące następujące obiekty:

  • Schron Pułkownika Piętki (zwiedzanie budowli podziemnej – chodnika kontrminowego zamieszkałego przez nietoperze – konieczność posiadania własnej latarki)
  • Korona Utracka z Redutą Napoleona jako przykład architektury obronnej
  • Kasyno oficerskie z zewnątrz wraz Pomnikiem Obrońców Modlina
  • opcjonalnie: wieża widokowa -obowiązują bilety wstępu na obiekty (dodatkowo płatne na miejscu w kasie 8-10zł/dziecko), dodatkowo obowiązuje opłata za wjazd na teren prywatny- koszt ok 5zł.
   czas trwania 3 godziny
 3. Ciepły posiłek. W czasie pobytu wycieczkowicze otrzymają ciepły posiłek – proponujemy skosztowanie samodzielne upieczenie smacznej kiełbaski na przygotowanym przez nas ognisku. Istnieje możliwość dokupienia grochówki wojskowej jest to dodatkowy koszt 25zł/porcja. Natomiast koszt obiadu na zasadzie cateringu wynosi 39zł/osoba (I+II danie). Niezbędnym jest wcześniejsze zgłoszenie wyboru posiłku.

Podstawowy koszt dla grup liczących:

35 – 50 osób płacących to 85zł/osoba

21 – 34 osób płacących to 95zł/osoba

Opieka do 3 osób nie ponosi żadnych kosztów.

W cenie: bilet wstępu do frontu poligonalnego, ciepły posiłek w postaci ogniska oraz opieka przewodnika.

Konieczna wcześniejsza rezerwacja terminów.

Skontaktuj się z nami