Turyści indywidualni – zwiedzanie samodzielne

Twierdzę Modlin w obwodzie zewnętrznym można ZWIEDZAĆ SAMODZIELNIEwstęp jest wolny nieodpłatny.

JAK ZWIEDZAĆ TWIERDZĘ MODLIN SAMODZIELNIE?

Zwiedzając samodzielnie Twierdzę Modlin poruszacie się Państwo w obwodzie zewnętrznym Twierdzy, gdzie obecnie poza wieloma zabytkami znajdują się teraźniejsze zabudowania. Twierdza Modlin bowiem to zamieszkała dzielnica Nowego Dworu Mazowieckiego.

W trzech miejscach znajdują się tablice informacyjne, które nie pozwolą się Wam zgubić.

  1. Wjazd od strony Zakroczymia (lotniska) skrzyżowanie ulic Bema, Chrzanowskiego i Obwodowej.
  2. ul. Ledóchowskiego 156 obok przystanku PKS.
  3. Wjazd od strony Nowego Dworu Mazowieckiego przy Bramie Ostrołęckiej, koniec ulicy Obwodowej.

Aby ułatwić sobie zwiedzanie, polecamy odwiedzić Punkt Informacji Turystycznej Lokalnej Organizacji Turystycznej w widłach trzech rzek, gdzie dostaniecie pakiet informacji oraz mapkę. Znajduje się on przy ulicy Baśki Murmańskiej 164 (parterowy długi budynek za tablicą informacyjną przy ul. Ledóchowskiego).

Obiekty, które koniecznie trzeba odwiedzić:

  • FRONT MODLIN – Front Poligonalny z podziemnymi przejściami kontrminerskimi, ul. gen Bema 500, dla turystów indywidualnych otwarty w weekendy od kwietnia do października w godzinach 11.00-16.00, a w okresie wakacji dodatkowo od pon. – pt. od 11.00 do 16.00. Obowiązuje bilet wstępu: 15zł/bilet normalny i 8zł/bilet ulgowy. Wejście na przeciwko cmentarza wojskowego.
  • Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin, ul. Baśki Murmańskiej 156, otwarty od wtorku do niedzieli w godzinach: wt-pt 10-16. Obowiązują bilety wstępu – 13zł i 8zł. Ostatnie wejście o 17.30.
  • Wieża Widokowa oraz Prochownia – ul. gen. Bema 200, otwarta codziennie 10-18 cena: 15-19zł bilet normalny, 8-10zł bilet ulgowy za każdy z obiektów.

Trasy turystyczne:

Twierdzę Modlin można zwiedzać szlakami, są one jednak słabo oznakowane. Dlatego obowiązkowo radzimy odwiedzić Biuro Informacji Turystycznej Lokalnej Organizacji Turystycznej w widłach trzech rzek, gdzie dostaniecie mapkę. Dla najmłodszych polecamy trasę Baśki Murmańskiej.

Informacje praktyczne:

Przyjeżdżając do Twierdzy Modlin radzimy ubrać się raczej w strój sportowy. Gdy będziecie zdobywać Twierdzę Modlin niejednokrotnie traficie na drogi nie utwardzone lub tzw. kocie łby. A w okresie letnim pokonywać będziecie chaszcze, które są wszechobecne w miejscach najrzadziej uczęszczanych.

Obiekty zamknięte i obiekty należące do osób prywatnych, możliwe są do obejrzenia samodzielnie tylko z zewnątrz!

Na terenie Twierdzy Modlin są bezpłatne parkingi, gdyż jest to zamieszkała dzielnica Nowego Dworu Mazowieckiego. Wjazd w pobliże obwodu wewnętrznego obwałowań to koszt 5zł/godzina.

Osobiście radzimy, aby zwiedzanie samodzielne Twierdzy Modlin przez turystów indywidualnych, było raczej formą spaceru ( np. z dziećmi, z psem) niż formą poznania historii Twierdzy Modlin. Jeśli spodoba się Państwu ten obszar z pewnością będziecie chcieli wrócić do Nas ponownie i umówić się już na zwiedzanie zorganizowane z przewodnikiem. Aktualne terminy takich zwiedzań w miarę zainteresowania, odświeżane są na stronie w zakładce aktualności lub w zakładce turyści indywidualni – zwiedzanie z przewodnikiem.

Skontaktuj się z nami