Turyści indywidualni – zwiedzanie samodzielne

 

 

Twierdzę Modlin w obwodzie zewnętrznym można ZWIEDZAĆ SAMODZIELNIEwstęp jest wolny nieodpłatny.

 

JAK ZWIEDZAĆ TWIERDZĘ MODLIN SAMODZIELNIE?

Zwiedzając samodzielnie Twierdzę Modlin poruszacie się Państwo w obwodzie zewnętrznym Twierdzy, gdzie obecnie poza wieloma zabytkami znajdują się teraźniejsze zabudowania. Twierdza Modlin bowiem to zamieszkała dzielnica Nowego Dworu Mazowieckiego.

W trzech miejscach znajdują się tablice informacyjne, które nie pozwolą się Wam zgubić.

  1. Wjazd od strony Zakroczymia (lotniska) skrzyżowanie ulic Bema, Chrzanowskiego i Obwodowej.
  2. ul. Ledóchowskiego 156 obok przystanku PKS.
  3. Wjazd od strony Nowego Dworu Mazowieckiego przy Bramie Ostrołęckiej, koniec ulicy Obwodowej.

Aby ułatwić sobie zwiedzanie, polecamy odwiedzić Punkt Informacji Turystycznej Lokalnej Organizacji Turystycznej w widłach trzech rzek, gdzie dostaniecie pakiet informacji oraz mapkę. Znajduje się on przy ulicy Baśki Murmańskiej 164 (parterowy długi budynek za tablicą informacyjną przy ul. Ledóchowskiego).

Obiekty, które koniecznie trzeba odwiedzić:

  • Front Poligonalny z podziemnymi przejściami kontrminerskimi, ul. gen Bema 500, dla turystów indywidualnych otwarty w weekendy w godzinach 11-16, a w okresie wakacji codziennie od 11 do 16. Obowiązuje bilet wstępu – 5zł/osoba. Wejście przy cmentarzu wojskowym.
  • Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin, ul. Baśki Murmańskiej 156, otwarty od wtorku do niedzieli w godzinach 10-17. Obowiązują bilety wstępu – 8zł.
  • Wieża Widokowa – ul. gen. Bema 200A, otwarta codziennie w godzinach 10-17, bilet wstępu 10zł/osoba

Trasy turystyczne:

Twierdzę Modlin można zwiedzać szlakami, są one jednak słabo oznakowane. Dlatego obowiązkowo radzimy odwiedzić Biuro Informacji Turystycznej Lokalnej Organizacji Turystycznej w widłach trzech rzek, gdzie dostaniecie mapkę. Dla najmłodszych polecamy trasę Baśki Murmańskiej.

Informacje praktyczne:

Przyjeżdżając do Twierdzy Modlin radzimy ubrać się raczej w strój sportowy. Gdy będziecie zdobywać Twierdzę Modlin niejednokrotnie traficie na drogi nie utwardzone lub tzw. kocie łby. A w okresie letnim pokonywać będziecie chaszcze, które są wszechobecne w miejscach najrzadziej uczęszczanych.

Obiekty zamknięte i obiekty należące do osób prywatnych, możliwe są do obejrzenia samodzielnie tylko z zewnątrz!

Na terenie Twierdzy Modlin są bezpłatne parkingi, gdyż jest to zamieszkała dzielnica Nowego Dworu Mazowieckiego. Wjazd w pobliże obwodu wewnętrznego obwałowań to koszt 5zł/pierwsza godzina, a każda następna 1zł.

Osobiście radzimy, aby zwiedzanie samodzielne było raczej formą spaceru ( np. z dziećmi, z psem) niż formą poznania histori Twierdzy Modlin. Jeśli spodoba się Państwu ten obszar z pewnością będziecie chcieli wrócić do Nas ponownie i umówić się już na zwiedzanie zorganizowane z przewodnikiem. Aktualne terminy takich zwiedzań w miarę zainteresowania, odświeżane są na stronie w zakładce aktualności lub w zakładce turyści indywidualni – zwiedzanie z przewodnikiem.

Skontaktuj się z nami